Výtvarná úderka


Hrubý domácí produkt a záchranný kruh by Katka
Květen 14, 2007, 3:22 pm
Filed under: Katka, Výtvarná úderka

Jak se vyvíjí český a slovenský Hrubý Domácí Produkt? Jako odpověď slouží právě probíhající výstava ve 2. patře Městské knihovny na Mariánském náměstí v Praze.

Zdá se, že skvěle. Obchody jsou plné zboží, nepřeberné množství produktů platíme kreditkami a vypadá to, že nejdůležitější je dobře vypadat. Jinak tento stav prožívají bankéři a manažeři, jinak umělci, kteří se v tomto prostředí musí také naučit pohybovat.

Krištof Kintera, který se ve své tvorbě dlouhodobě zaměřuje na současné klima pragmatismu a spotřeby, dostal nabídku připravit výstavu, která by dnešní svět věcí a konzumunějak reflektovala. Takovou nabídku samozřejmě neodmítl a požádal pěknou řádku umělců a umělkyň, kteří se už někdy těmito fenomeny zabývali. Kriticky, ironicky, s rezignací i s humorem.

Tato pestrá výstava je spíše než hloubkovou sondou zrcadlením toho, v čem žijeme. Světa plného „top-class last minute bonus mega šancí, úvěrových gold karet, hypoték, kontrolních útržků, nevratných záloh s omezenou akontací a operativních leasingů.“ Naštěstí současně vzniká umění, které nám podává záchranný kruh. Vzniká ve svobodě, z odstupu, reflektuje i provokuje. Pomáhá nám nadechnout se a vnímat dnešní situaci s nadhledem.

 Tomas Svoboda  Josef Bolf  Mc postel 

Do svobodného prostředí umění se můžete přijít osvěžit do 2. patra Městské knihovny na Mariánském náměstí v Praze do 19. srpna, otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

více: ghmp

Katka

Reklamy

Napsat komentář so far
Napsat komentářZanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s%d bloggers like this: