Výtvarná úderka


Rezavé květy – Čestmír Suška by ajuska
Duben 5, 2007, 6:49 am
Filed under: Andrea, Výtvarná úderka

Obrovské jakoby utkané krajky působí Suškovi skulptury. Avšak jsou ze železa, vyrobené ze starých rezavých cisteren. Ve velkých prostorách bývalé tovární haly v Karlíně působí impozantně a doslova sem patří, jsou na svém místě. Čestmír Suška se považuje za recyklátora, používá železný šrot a vdechuje mu nový život. Z vyřazených obřích pivovarských citeren, používaných ve smíchovském pivovaru dříve na hektolitry piva, vykouzlil své monumentální skulptury. Čestmír Suška je bývalým členem výtvarné skupiny Tvrdohlaví, pracoval už s celou škálou různých materiálů, velmi úspěšně se dřevem a sklem. Od začátku 90. let se Suška zabývá vztahem vnějšího a vnitřního prostoru sochy, což se projevuje i v cisternových skulpturách s dekorativním vzorem.

Čestmír Suška svá monumentální díla vytváří venku, na zahradě u hangáru v Řeporyjích, kde zřídil i Sochařské studio BUBEC, pro sebe a další umělce. Tuto halu získal díky místnímu úřadu, za což se zavázali k pomoci při rekonstruování a zvelebování veřejných prostranství v Řeporyjích. Už se účastnili rekonstrukce areálu školy, místní park získal skulptury na hraní pro děti a další místa ozdobily díla Čestmíra Sušky a jeho kolegů ze studia Bubec.

Výstavu Rezavé květy můžete navštívit v Thámově hale v Thámově ulici 14 v Karlíně denně od 14 do 19 hodin do 25.4. 2007.

info: www.bubec.cz, www.suska.cz

Andrea


Napsat komentář so far
Napsat komentářZanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s%d bloggers like this: