Výtvarná úderka


Karel Malich- Grafiky, kresby by ajuska
Únor 13, 2007, 9:40 am
Filed under: Výtvarná úderka

V Domě u zlatého prstenu představuje Galerie hlavního města Prahy samostatný komorní soubor prací na papíru českého umělce Karla Malicha. K vidění je reprezentativní výběr rané grafiky z 60. let a kreseb z 1. poloviny 80. let 20. století.

Grafiky z 60. let reflektují Malichův vztah ke krajině a způsobu vnímání onoho mikrosvěta, jejž jej v mládí obklopoval.Tato díla vycházejí z osobního prožitku rodiště a okolí, avšak přetransformovaně do geometrických prvků a linií. Symbolem se stává holický kopec i v další tvorbě používaný. krajiny tvoří kompozice na pomezí lyrické abstrakce s důležitiou symbolikou kruhu. Z 1. poloviny 80. let jsou k vidění převážně pastely, představující stěžejní etapu tvorby Karla Malicha. V nich přehodnocuje realitu světa do subjektivních vizí. Figurální kresby z let 1980-1985 provází téma hospod a lidí v nich . Tento volný soubor pastelů nese název Za stolem. Druhý soubor se soustředí na zachycení světelných událostí.

Výstava grafik a kreseb Karla Malicha je otevřena v Domě u zlatého prstenu, který najdete v Týnské 6 na Praze 1(u Staroměstského náměstí) do 18.2. 2007 a otevřeno je každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

info: www.ghmp.cz

Andrea

Reklamy

Napsat komentář so far
Napsat komentářZanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s%d bloggers like this: