Výtvarná úderka


Nepravděpodobný realizmus v kresbách a grafice Jana Kavana by ajuska
Únor 6, 2007, 11:30 am
Filed under: Výtvarná úderka

Jan Kavan pracuje jako samostatný umělec ve volné grafice, věnuje se také ilustraci, tvorbě plakátů, animovanému filmu a návrhům poštovních známek. Jan Kavan se narodil 1947 ve Zlíně, studoval Střední umělecko průmyslovou školu v Praze a VŠUP v Praze. Od roku 1997 učí na Střední výtvarné škole V. Hollara v Praze. Jan Kavan je členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

Technika tvorby Jana Kavana je založena na prastarých způsobech klasického leptu, jeho specialitou ja tvarování tiskových desek a jejich několikanásobný soutisk, což umožňuje vytvoření několika kompozičních variant jednoho tématu a tké docílení nových vrstvených barevností. Podobně v kresbě používá techniku air brush.

Mezi témata, která můžete na výstavě v galerii Hollar (Galerie české grafiky) na Smetanově nábřeží 6, Praha 1, zhlédnout patří různé siluety v pantomimických gestech a nově pojatá témata  antických a křesťanských mýtů. Výstavu grafik a kreseb Jana Kavana můžete v Galerii Hollar navštívit do 25. února 2007 každý den kromě pondělí do 10 do 18 hodin (polední přestávka 13 – 14).

info: www.hollar.cz

Andrea

Reklamy

Napsat komentář so far
Napsat komentářZanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s%d bloggers like this: