Výtvarná úderka


Autovize by Katka
Únor 6, 2007, 11:51 am
Filed under: Výtvarná úderka

Výstava Autovize představuje práce čtveřice provokujících a osobitých umělců – Ondřeje Brodyho, Viktora Freša, Jiřího Skály a Evžena Šimery.

Jednotlivé projekty nespojuje nějaké konkrétní téma ani formální prostředky. Název Autovize spíše evokuje, že záměrem bylo představit tyto umělce, kteří spolu studovali v jednom ateliéru na pražské AVU, v jejich individuálním výrazu. Autovize je reflexí autonomních pohledů na aktuální témata současného umění. Jiří Skála a Evžen Šimera se zamýšlejí nad podstatou uměleckého díla, Viktor Frešo naráží na osobní prožívání umělce a Ondřej Brody dost svérázným způsobem kritizuje fungování umělecké scény.

Jiří Skála na výstavě představuje video Harmony Corruption, demonstrující radikální destrukci samotného statutu obrazu. Hlavní a jediný aktér projekce opakovaně přemisťuje a rámuje bílá prázdná plátna.
Evžen Šimera rekonstruuje černobílé fotografie Markéty Othové a převádí je ve fotografie barevné. Textové tabule Viktora Freša obsahují otevřené sugestivní návody, jak se chovat v různých krizových životních situacích. Co dělám, když mě opustí přítelkyně, Co dělám, když pochybuji o svém umění, Co dělám, když jsem v tíživé finanční situaci…Tyto texty nejsou pouhým analyticky pojatým autoportrétem, neboť zároveň plní funkci specifické arteterapie – pro samotného umělce i pro druhé. Umělci se někdy cítí frustrovaní, protože jejich kreativní potenciál je využíván jen k „zvýšení slávy kurátora“. To dost nekonvenčně vyjadřuje Ondřej Brody ve videu nazvaném Vylízání kurátorova zadku.

do 25. 3.
Galerie Hlavního města Prahy
2. patro Staroměstské radnice
otevřeno: denně mimo pondělí 9-17 hodin

Katka

Reklamy

Napsat komentář so far
Napsat komentářZanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s%d bloggers like this: