Výtvarná úderka


Hans-Peter Feldmann: Foto by ajuska
Leden 23, 2007, 9:31 am
Filed under: Výtvarná úderka

Galerie Langhans pořádá první samostatnou výstavu v Čechách Hans-Petera Feldmanna, významného německého konceptuálního umělce. V prostorách galerie jsou k vidění umělcovi práce od konce 60. let až do současnosti. Hans-Peter Feldmann dosáhl významného postavení v umění už v 70. letech, účastnil se Documenty 5 a 6 v Kasselu, ale i doposud je zván k významným projektům současného umění, např. Benátské bienále 2003.

V galerii jsou k vidění ukázky umělcových knižních projektů (Obrázky), v nich shromažďuje archivní identický fotografický materiál různého původu. Také můžete vidět Feldmannovi foto série – časové série (fotky nějaké činnosti, vzniklé rychlým mačkáním spoušti fotoaparátu), časosběrné cykly (fotografie jednoho místa vzniklé v průběhu několika let), zkoumající povahu skutečnosti nebo vztah mezi textem a obrazem. Feldmannovi práce spojuje chápání fotografie jako projekce touhy.

Záměrem výstavy je jak přiblížení díla významného německého umělce českému publiku, tak především zdůraznění významu konceptuální fotografie 70. let 20. století pro rozvoj současného umění. V galerii Langhans ve Vodičkově ulici můžete výstavu Hans-Petera Feldmanna Foto navštívit do 25. února 2007. Otevřeno je od úterý do neděle od 12 do 18 hodin.

Info: www.langhansgalerie.cz

Andrea

Reklamy

Napsat komentář so far
Napsat komentářZanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s%d bloggers like this: