Výtvarná úderka


Glass/Freeform Architecture by Katka
Listopad 17, 2006, 9:41 pm
Filed under: Výtvarná úderka

Pokud Vás zajímá moderní architektura a nové technologie, nenechte si ujít výstavu studentů,, doktorandů a absolventů ateliéru architekta Miloše Floriana – Glass/Freeform Architecture na pražské FA ČVUT v Galerii Nábřeží.

Jak už z názvu vyplývá, prezentované práce ukazují originální přístup ke sklu jako materiálu s překvapivě dobrými konstrukčními vlastnostmi, včetně termoregulačního a samočistícího efektu.Lze prý dokonce navrhovat odvážné samonosné stavby.

Na výstavě se představí také nové možnosti architektů a designérů pomocí nových technik. Komu by nestačila počítačová vizualizace, ten si může ověřit, jak funguje nejmodernější stroj, který pomocí laseru vytvoří z 3D výkresu 3D model ze speciálního prášku.

Také další posuny ve vývoji nejrůznějších technologií se představí jako současné trendy v architektuře. Vizualizace a modely těchto struktur je však jedna věc, realizace druhá. Nechme se tedy překvapit, co příští roky do architektury přinesou a jaký zájem o tyto nové technologie projeví architekti a uživatelé.

Než tyto otázky zodpoví čas, nezapomeňte navštívit vize mladých architektů v Galerii Nábřeží. Výstava začne vernisáží, která se koná 21. 11. 2006 od 18:00. Následující dny můžete přijít mezi 15:00 a 18:00 a v sobotu, kdy výstava již končí, bude otevřeno od 10:00 do 14:00.

více na: www.nabrezi.cz a e-architekt

Katka

Reklamy

1 komentář so far
Napsat komentář

Sklo je a vždy bude jen sklem. Mám rád nové věci a nové technologie. Ze svých zkušeností vím, že 60% projektů, kde je stavební sklo mají chyby. Není to z nedbalosti, ale z neznalosti. Zkuste se podělit o své zkušenosti na mém blogu: http://www.sazovsky.wordpress.com

komentář od sazovsky
Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s%d bloggers like this: